Iné športy

Historická chvíľa je na dosah. Už len jeden krok chýba hokejistom Topoľčian, aby sa tešili medzi najlepšiu štvoricu súťaže.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany krok od postupu: Pred takmer 3300 divákmi porazili Skalicu aj v druhom zápase
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Na prvý zápas play-off proti Skalici si na topoľčiansky zimný štadión našlo cestu viac ako dvetisíc divákov. V odvete o deň neskôr sme preto mohli rovnako očakávať skvelú divácku kulisu. Návšteva však predčila všetky očakávania.

Druhé vzájomné meranie síl medzi HC Topoľčany a HK Skalica sledovalo 3280 divákov!

V prvej tretine sme gólovú radosť nevideli. Väčšina presných zásahov si počkala do prostredného dejstva. Boli to hostia, ktorí sa dostali do vedenia zásluhou Jaša v 23. minúte. Topoľčany vyrovnali o sedem minút neskôr, kedy bol úspešným strelcom Pekarčík. Do konca tretiny ešte stihol zvrátiť stav na stranu domácich Lichanec.

V poslednej tretine ešte v samom závere upravil na dvojgólové vedenie Laššo (3:1): Topoľčany tak môžu rozhodnúť už v najbližšom zápase série, ktorá sa hrá na tri víťazné stretnutia.

HC Topoľčany – HK Skalica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) STAV SÉRIE: 2:0

Góly: 30. Pekarčík, 40. Lichanec (Kluka, Kováčik), 57. Laššo (Ďurčo, Halo) – 23. Jaša (Kniazev, Škápik). Strely: 28:29. Vylúčenia: 8:9 na 2 min., navyše Lichanec 10 min. OT za napadnutie hlavy a krku a Pač 10 min. OT za pästný súboj.. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Rozhodovali: Stano, Krist – Kovalík, Crman. Diváci: 3280

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Bystričan, Kováčik, Hrudík, Hruška, Loydl, Hřebíček, Nemček – Tábi, Tomčák, Podstavek – Lichanec, Kalináč, Kluka – Gergel, Laššo, Uhnák – Pekarčík, Klenko, Bečka

Skalica: Trutt – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, Grman, P. Kotzman, Hílek – A. Kotzman, Hujsa, Štumpf – Jurák, Mowrey, Okoličány – Vaškovič, Šmída, Janáč – Kniazev, Šmída, Trnka