Katarína Jankeje Šport

Topoľčany nezaváhali: Senicu poslali domov bez bodu!

Topoľčianski hokejisti v 31. kole prvej ligy privítali doma tím Dukly Senice. Zo zápasu si odniesli plný počet bodov.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany nezaváhali: Senicu poslali domov bez bodu!

Domáci hokejisti skočili do úvodu výborne, skóre v druhej minúte otvoril Mihalik. Hostia sa však veľmi rýchlo spamätali, v 16. minúte už vyhrávali o gól. Pred záverom prvej časti sa domáci dotiahli, po prvých 20 minútach bol tak stav 2:2. Začiatok druhej tretiny opäť lepšie zvládli naši chlapci, v 24. minúte sa zásluhou Káčera chopili vedenia. Diváci ďalšiu presnú strelu videli až v poslednej tretine, v 48. minúte zvýšil na 4:2 Fusek. Senica neprekvapivo zvýšili tlak, čo vyústilo v kontaktný gól v 60. minúte. Dorovnať však už hostia nestihli, Topoľčany tak zdolali Senicu 4:3.

Zverenci trénera Svätopluka Kosíka zvíťazili druhý raz v rade. Ziskom troch bodov sa neposunuli, v tabuľke sa držia na deviatom miesta. Prvá liga bude pokračovať už v nedeľu, Topoľčany vycestujú do Spišskej Novej Vsi.

HC TOPOĽČANY – HC Dukla Senica 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Góly: 2. Mihalik (Kopecký, Mihalik), 19. Káčer (Kutňanský), 24. Dobrý (Hudec, Chromý), 48. Fusek (Káčer) – 4. Lichanec (Jurák, Kalináč), 16. Lantoš (Videlka), 60. Lantoš (Videlka, Mikéska)