Iné športy

Topoľčany o krok bližšie k Tipsport Lige: Capitals prejavili záujem o EBEL

Obrovská príležitosť pre topoľčiansky hokejový klub. Jeden z najväčších ašpirantov na víťazstvo v Slovenskej hokejovej lige totiž prejavil záujem o vstup do EBEL ligy.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany o krok bližšie k Tipsport Lige: Capitals prejavili záujem o EBEL
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Hokejový klub Bratislava Capitals by sa mohol od sezóny 2020/2021 stať účastníkom nadnárodnej EBEL ligy.

Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) umožnil účastníkovi Slovenskej hokejovej ligy (SHL) rokovania o vstupe do medzinárodnej súťaže, v ktorej pôsobia tímy z Rakúska, Talianska, Česka a Maďarska.

Bratislavský klub suverénne vedie tabuľku A-skupiny (1.-6. miesto) nadstavbovej časti SHL.

V prípade celkového víťazstva Capitals v play off druhej najvyššej slovenskej sútaže a ich následnému vstupu do EBEL ligy by do Tipsport Ligy postúpil zdolaný finalista.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

„Výkonný výbor SZĽH dal súhlas klubu Bratislava Capitals, aby začal rokovanie o možnosti vstupu do EBEL ligy. Musí však vyriešiť situáciu s používaním domovského stánku a ďalšími náležitosťami s tým, že slovenská súťaž bude v termínovníku nadradená. Najneskôr do 25. apríla však musí podať definitívne stanovisko, či prestupuje do tejto nadnárodnej súťaže. V prípade, že sa stane víťazom Slovenskej hokejovej ligy, do extraligy postúpi druhý tím v poradí, teda finalista,“ uviedol po utorkovom zasadnutí VV SZĽH v stanovisku zaslanom TASR.

Slovenské kluby v ére samostatnosti pôsobili mimo územia SR dosiaľ len v troch prípadoch – Lev Poprad a Slovan Bratislava účinkovali v nadnárodnej KHL a Nové Zámky v MOL lige.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie