Iné športy

Topoľčany podľahli Žiline: Jediný gól domácich strelil Jurák

Pred Vianocami sa topoľčianski hokejisti predstavili na domácom ľade. Hostili lídra súťaže.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany podľahli Žiline: Jediný gól domácich strelil Jurák
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Po úspešnom ťažení proti Skalici a aj Dubnici nad Váhom hostili hokejisti Topoľčian na svojom ľade súpera zo Žiliny. Boli to práve hostia, ktorí sa v 15. minúte zásluhou Jurčíka dostali do vedenia (0:1).

Topoľčany sa tešili z vyrovnania krátko po zmene strán (Jurák). Počas prostredného dejstva to bola opäť Žilina, ktorej sa podarilo skórovať. V 30. minúte pridal druhý gól Jurčík a o minútu neskôr už hostia vyhrávali rozdielom dvoch gólov zásluhou Petráša (1:3).

Hokejisti HC Topoľčany prehrali v utorňajšom zápase 15. kola SHL na domácom ľade s tímom Vlci Žilina 1:4.

HC Topoľčany – Vlci Žilina 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 24. Jurák (Novák, Varga) – 15. Jurčík (Grebenčšikov, Koyš), 30. Jurčík (Grebenčšikov, Koyš), 31. Petráš (Jakubík, Macek), 50. Safaralejev (Cíger, Lenďák).

Rozhodovali: Rojík, Kollár – Staššák, Číž, vylúčení: 8:4, navyše: Novák 10+5+DKZ za nešportové správanie sa, bitka – Dubeň 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.