Topoľčany porazili Modré krídla Slovan: Bol to bojovný výkon, odkazuje tréner!

Počas sviatočného dňa sa na domácom ľade predstavili topoľčianski hokejisti. Súperom im bol tím z hlavného mesta.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany porazili Modré krídla Slovan: Bol to bojovný výkon, odkazuje tréner!
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

Slovenskú hokejovú ligu prerušila reprezentačná prestávka. Následne Topoľčany vycestovali počas 16. kola na ľad TSS Group Spartak Dubnica, kde sa viac darilo domácim (6:3). Už v stredu 17. novembra čakal na topoľčianskych hokejistov domáci zápas proti Modré krídla Slovan.

„Domáci po prehrách so Žilinou a Dubnicou nechceli upadnúť do ďalšej série prehier, no v ceste im stáli Bratislavčania, ktorí naposledy nastrieľali poltucet presných zásahov Breznu," informuje Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

Skóre zápasu otvárali hostia, keď sa v 6. minúte presadil Antonio Ožvald (0:1). Topoľčianski priaznivci sa dočkali uprostred zápasu. Vyrovnávajúci gól padol v 32. minúte z hokejky Dávida Gergela (1:1).

„Na rozhodujúci okamih sa čakalo až do záveru stretnutia, keď sa päť minúť pred koncom stal topoľčianskym hrdinom Adam Matej, ktorý víťazným gólom uchmatol tri body pre svoj tím," dodáva SZĽH.

V stredajšom zápase 17. kola SHL vyhrali hokejisti HC Topoľčany nad tímom Modré krídla Slovan 2:1.

Ako zhodnotil výkon svojich zverencov tréner Hurtaj? Dozviete sa to na ďalšej strane!