Topoľčany s cenným skalpom: V pohárovom zápase zdolali Zvolen

Hokejisti Topoľčian vstúpili do premiérového ročníka Tipsport Kaufland Cupu najlepším možným spôsobom. Na domácom ľade porazili účastníka najvyššej súťaže.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany s cenným skalpom: V pohárovom zápase zdolali Zvolen
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Úvod zápasu vyšiel lepšie tímu zo Zvolena, keď sa v 7. minúte presadil Nuutinen a na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Stupka.

Topoľčany sa však nezľakli a zbrane nezložili. V 12. minúte znižoval Kluka, aby o minútu neskôr vyrovnal Gergel (2:2).

V ďalšom priebehu sa na radosť domáceho publika presadili hráči Topoľčian. Krátko po zmene strán ich posielal do vedenia Kalináč. Presne uprostred zápasu sa Topoľčany zásluhou Danišovského dostali do vedenia o dva góly.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Hostia ešte pridali kontaktný gól z hokejky Meliška, no na vyrovnanie sa už nezmohli. Topoľčany si tak v premiérovom zápase Tipsport Kaufland Cupu pripísali cenné víťazstvo.

HC Topoľčany – HKM Zvolen 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Góly: 12. Kluka (Tomčák, Nemeček), 13. Gergel (Hvizdoš, Bystričan), 22. Kalináč, 30. Danišovský (Kalináč, Novák) – 7. Nuutinen (Betker), 12. Stupka (Viedenský, Kelemen), 38. Meliško (McPherson)

Rozhodovali: Novák, Adamec – Valo, Jurčiak, vylúčenia: 3:5 na 2 min., navyše Marcinek 10 min. za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Topoľčany: Romančík – Novák, Mihalko, Škápik, Bystričan, Vyskoč, Bulák, Klepanec, A.Gergel – Minárik, Kalináč, Jurák – Kluka, Tomčák, Nemček – Smolka, Laššo, D.Gergel – Martiška, Hvizdoš, Danišovský

Zvolen: Trenčan – Hatala, Betker, Melancon, Hraško, Debnár, Kubka, Meliško, Chlepčok – Nuutinen, Zuzin, Puliš – Bondra, Hammond, McPherson – Kelemen, Viedenský, Stupka – Marcinek, Jedlička, Tibenský

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

08.09.2020 HC Topoľčany 4:3 HKM Zvolen. Pozápasová tlačovka oboch trénerov.