Iné športy

Topoľčany s ďalším víťazstvom: Porazili Považskú Bystricu

Hokejisti Topoľčian majú za sebou ďalší úspešný zápas. Cenné body získali aj na ľade Považskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany s ďalším víťazstvom: Porazili Považskú Bystricu
Zdroj: THOMAS BARTOS

Hokejisti Topoľčian vycestovali počas 26. ligového kola na ľad Považskej Bystrice. V predošlom zápase si doma poradili s Trnavou (7:4) a tak prišla ďalšia šanca na zisk potrebných bodov.

Do zápasu sa lepšie dostali domáci, keď v piatej minúte prekonával brankára Topoľčian Dominik Rehák (1:0). Netrvalo dlho a Topoľčany dvíhali ruky nad hlavu. V 11. minúte sa o vyrovnanie postaral Patrik Lušňák (1:1). V závere tretiny sa predsa len podarilo skórovať Považskej Bystrici, keď gól do šatne strelil Patrik Ligas (2:1).

Prostredné dejstvo bolo chudobné na góly. Prinieslo však radosť na topoľčianskej striedačke, keď nepriaznivý stav vyrovnal Miloš Bystričan (2:2). O víťazstve hostí napokon rozhodol druhým gólom v zápase Patrik Lušňák.

Hokejisti HC Topoľčany vyhrali v stredajšom zápase 26. kola SHL na ľade HK'95 Považská Bystrica 3:2.

HK'95 Považská Bystrica – HC Topoľčany 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Rehák (Drevenák, Nahálka), 20. Ligas (Hrušík, Švantner) – 12. Lušňák (Kluka, Korím), 27. Bystričan (Bečka, Lušňák), 53. Lušňák (Kluka, Laššo).

Rozhodovali: Vido, Valachovič – Makúch, Drblík, vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Zlocha (P. Bystrica) 5+20 za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.