Topoľčany s ďalšími dôležitými bodmi: Zvládli predĺženie a porazili Skalicu

V poradí 15. kolo Slovenskej hokejovej ligy prinieslo meranie síl domácich Topoľčian proti húževnatej Skalici.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany s ďalšími dôležitými bodmi: Zvládli predĺženie a porazili Skalicu
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Po víťazstve na ľade lídra, keď Topoľčany rozhodli v samostatných nájazdoch, pricestoval na topoľčiansky ľad súper zo Skalice.

Boli to práve hostia, ktorým sa podarilo otvoriť skóre zápasu. V 18. minúte sa presadil Šmída a posielal Skalicu do vedenia (0:1).

„V 35. minúte sa Lantoš za asistencie Tomčák a Hřebíčka postaral o vyrovnané skóre 1:1,“ informuje klub z Topoľčian na svojom webe.

Boli to opäť hostia, ktorí sa pričinili o zmenu stavu. V 43. minúte posielal Skalicu do vedenia Okoličány (1:2). Topoľčany však zbrane nezložili.

„Nádej na úspech nám priniesla 56. minúta, keď nás Pätoprstý vyrovnávajúcim gólom opäť vrátil do hry,“ informuje klub HC Topoľčany a dodáva: „Fantastický moment prišiel v poslednej sekunde nastaveného hracieho času. Puk z hokejky Michala Kluku sa odrazil od nášho hráča a skončil v bráne súpera a zabezpečil nám víťazstvo.“

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – HK Skalica 3:2 pp (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)

Góly: 35. Lantoš (Tomčák, Hřebíček), 56. Pätoprstý (Tomčák, Hřebíček), 65. Kluka (Kováčik, Bystričan) – 18. Šmída (Horváth), 43. Okoličány (Škápik).

Rozhodovali: Vido – Drblík, Makúch, vylúčení: 6:9, navyše: Trnka (Skalica) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0