Iné športy

Topoľčany s dvoma bodmi proti Trnave: Pred prestávkou nestačili na Žilinu

Topoľčianski hokejisti majú za sebou ďalšie dva ligové zápasy. Získať sa im podarilo iba dva body do tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany s dvoma bodmi proti Trnave: Pred prestávkou nestačili na Žilinu
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

Počas 15. ligového kola sa Topoľčany predstavili domácemu publiku. Na svojom ľade hostili súpera zo Žiliny.

„V poslednom kole TIPOS SHL pred reprezentačnou prestávkou sa v šlágri radovali z víťazstva žilinskí „vlci“, ktorí oplatili Topoľčanom domácu prehru. Žilina tak bude pauzovať na prvom mieste so štvorbodovým náskokom pred Skalicou a päťbodovým pred Humenným," dodáva Slovenský zväz ľadového hokeja.

Hostia sa predviedli raketovým vstupom. V druhej minúte posielal Žilinu do vedenia Sebastián Šmída, aby o 5 minút zvyšoval na rozdiel dvoch gólov Marcel Petran. Vlci pridali ešte jeden presný zásah z hokejky Šimona Petráša (0:3).

Topoľčany zbrane nezložili, postupne sa v presilovej hre presadil Dávid Gergel (1:3) a aj Erik Gubo (2:3), no dva presné zásahy na body nestačili.

V piatkovom zápase 15. kola SHL prehrali HC Topoľčany s tímom Vlci Žilina 2:3.

Ďalšie kolo je na programe až v nedeľu 14. novembra.

HC Topoľčany – Vlci Žilina 2:3 (0:3, 2:0, 0:0)

Góly: 28. D. Gergel, 35. Gubo (Kováč, Hvizdoš) – 2. Šmída (Koyš, Safaralejev), 7. Petran (Šmída, Koyš), 14. Petráš (Hřebíček, Markovič).

Rozhodovali: Čahoj – Olle, Kollár, vylúčení: 6:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.