Topoľčany s dvoma bodmi proti Trnave: Pred prestávkou nestačili na Žilinu

Topoľčianski hokejisti majú za sebou ďalšie dva ligové zápasy. Získať sa im podarilo iba dva body do tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany s dvoma bodmi proti Trnave: Pred prestávkou nestačili na Žilinu
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

Po vysokej prehre so Skalicou 1:7 a dohrávke 2. kola s rovnakým súperom, kde Topoľčany na ľade Skalice podľahli 3:2 po predĺžení, sa predstavili na ľade Trnavy.

„S raritnou situáciou sa museli popasovať Topoľčany, ktoré pricestovali do Trnavy na derby dvoch tímov zo západu republiky iba s jedným brankárom – mladíkom Matejom Marinovom. Jednotku „žochárov“ Erika Kompasa vyradili z hry zdravotné problémy a pravidlá TIPOS Slovenskej hokejovej ligy umožňujú mať na súpiske iba jedného gólmana so striedavými štartami," informuje Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

18-ročný mladík v bráne Topoľčian sa chytili príležitosti. Dovedna kryl 41 striel a aj vďaka jeho výkonu si Topoľčany odniesli dôležité body.

Hokejisti HC Topoľčany vyhrali v 14. kole SHL na ľade HK Gladiators Trnava 4:3 po predĺžení.

HK Gladiators Trnava – HC Topoľčany 3:4 pp (1:0, 1:3, 1:0 – 0:1)

Góly: 5. Miklík (Holovič, Semaňák), 38. Šandor (Jurák, Vuorijärvi), 54. Antonov (Okoličány, Kukumberg) – 21. Kluka, 24. Vereš (Matej, Legalin), 31. Legalin (Kluka, Gergel), 64. Bečka.

Rozhodovali: Valachovič – Haringa, Makúch, vylúčení: 1:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 165 divákov

Ako sa Topoľčanom darilo proti Žiline? Dočítate sa to na druhej strane!