Správy

Topoľčany sa púšťajú do boja proti škodcom: Nariadili celomestskú deratizáciu

Topoľčianska radnica sa pustila do boja proti hlodavcom. Pozrite si podmienky, ktoré treba splniť.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany sa púšťajú do boja proti škodcom: Nariadili celomestskú deratizáciu
Zdroj: TASR

Mesto Topoľčany nariadilo preventívnu deratizáciu pre celé územie mesta Topoľčany a prímestské časti Veľké a Malé Bedzany. Deratizácia bude prebiehať od 21. septembra do 20. novembra 2020. Stalo sa tak na základe zistenie „že sa na území Mesta vyskytuje zvýšené množstvo škodlivých hlodavcov a hrozí nebezpečenstvo možnosti výskytu prenosných chorôb."

„Táto preventívna deratizácia sa vzťahuje na všetky zariadenia výrobných, obchodných, skladovacích a administratívnych organizácií a prevádzok ako aj súkromných vlastníkov takéhoto majetku, na všetky verejné priestranstvá, skládky odpadov z domácností a priemyslu, na povrchové a podzemné kanalizácie podzemných vôd, na zariadenia teplovodných kanálov, na bytové domy a na ostatné plochy súkromného sektoru," informuje radnica.

Práce musia byť vykonané právnickými a fyzickými osobami majúcimi oprávnenie na dezinfekciu, dezinsekciu a deratizáciu. Ako informuje vedenie mesta, k ničeniu hlodavcov sa používajú otrávené návnady určené na ich hubenie.

„Vzhľadom na to, aby mala deratizácia celoplošný charakter a bola účinná, žiadame, aby v uvedenom termíne všetky fyzické a právnické osoby, ktoré vlastnia, prevádzkujú alebo spravujú uvedené nehnuteľnosti v Topoľčanoch a prímestských častiach Veľké a Malé Bedzany, zabezpečili uvedeným spôsobom ich ochranu proti škodcom," informuje vedenie mesta.

Radnica zároveň upozornila, že o výkone celomestskej deratizácie v danom objekte majú byť predpísaným spôsobom informovaní občania pri vstupe do objektu.

Ako dodáva mesto Topoľčany: „Odmietnutie deratizačných prác, alebo ich marenie bude stíhané podľa príslušných zákonných ustanovení."

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie