Topoľčany sa ujali vedenia v sérii: V prvom zápase gól neinkasovali

Hokejisti Topoľčian vstúpili do štvrťfinále play-off tým najlepším možným spôsobom. Na domácom ľade si poradili s hokejistami Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany sa ujali vedenia v sérii: V prvom zápase gól neinkasovali
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Topľočany vstúpili do štvrťfinálovej série. Po základnej časti obsadili tretie miesto, ich súperom sa tak stala Spišská Nová Ves.

V prvom zápase štvrťfinále play off SHL vyhrali hokejisti HC Topoľčany na domácom ľade nad HK Spišská Nová Ves 3:0 a v sérii na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.

Topoľčany sa dostali do dvojgólového vedenia, keď sa v desiatej minúte presadil dvoma presnými zásahmi Mihalík.

Diváci následne videli zápas, ktorý kontrolovali hokejisti domáceho celku. „Zápas sme mali pod kontrolou od prvej minúty až do konca,“ informuje HC Topoľčany.

Posledný gól padol v 57. minúte. Postaral sa oň Pätoprstý, keď zvyšoval na konečných 3:0 pre Topoľčany. Hostia tak nedokázali prekonať Kompasa v topoľčianskej bráne ani v jedinom prípade.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – HK Spišská Nová Ves 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 10. Mihalík (Kluka, Kováčik), 10. Mihalík (M. Novák), 57. Pätoprstý (Miklík)

Rozhodovali: Hronský, Hatala – Drblík, Makúch, vylúčení: 5:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0