Topoľčany so šiestou výhrou: Na domácom ľade porazili aj mladíkov zo SR 18

Hokejisti Topoľčian stále nenašli premožiteľa. Na domácom ľade si poradili aj s výberom slovenskej "osemnástky".

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany so šiestou výhrou: Na domácom ľade porazili aj mladíkov zo SR 18
Zdroj: THOMAS BARTOS , HC Topoľčany

Topoľčany zažívajú ligový štart ako z rozprávky. Postupne porazili Trnavu, Žilinu, Dubnicu, Modré krídla Slovan a aj Brezno.

Okrem víťaznej série ich zdobí ešte jedna zaujímavosť, počas úvodných piatich zápasov inkasovali iba dva góly a to v zápase proti Žiline.

V utorok 12. októbra o 19.00 hodine privítali na svojom štadióne mladíkov z projektu SR 18.

O prevahe „Žochárov“ svedčí strelecká bilancia, keď túto štatistiku ovládli v pomere 52 ku 22. Aj napriek tomu si museli diváci na presné zásahy počkať až do záverečnej tretiny.

O víťazstve napokon rozhodla nová posila – Andrej Legalin. Ten sa presadil po 42 sekundách záverečného dejstva a posielal Topoľčany do vedenia. Rovnaký hráč dal aj bodku za gólovo chudobným stretnutím, keď brankára hostí prekonával aj dve a pol minúty pred koncom.

Prečítajte si tiež

Najbližšie sa Topoľčany predstavia na domácom ľade v stredu 13. októbra, keď o 17.30 privítajú súpera z Humenného.

HC Topoľčany – SR 18 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 41. Legalin (M. Novák, Čaládi), 58. Legalin (Gubo).

Rozhodovali: J. Konc ml. – D. Konc ml., Olle, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 100 divákov

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.