Topoľčany strelili gól už po 21 sekundách: V Humennom uspeli po nájazdoch

Topoľčany majú za sebou ďalší úspešný zápas. Z Humenného si priniesli dva body.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany strelili gól už po 21 sekundách: V Humennom uspeli po nájazdoch
Zdroj: THOMAS BARTOS

Počas 28. kola SHL vycestovali hokejisti Topoľčian na ľad HC 19 Humenné. Do zápasu sa lepšie dostali hostia.

„Z bodového hľadiska bola prvá tretina v jasnej réžii trojice hokejistov. V úvodnej minúte po spolupráci Juráka s Novákom zaznamenal štvrtý najrýchlejší gól prebiehajúceho ročníka najlepší strelec súťaže Róbert Varga. Rovnaké trio skórovalo na konci prvého dejstva," informuje Slovenský zväz ľadového hokeja.

Domáci však zbrane nezložili. Krátko po zmene strán využil presilovú hru Filip Vaško (1:2) a v polovici zápasu bolo vyrovnané zásluhou Vladislava Solomonchaka (2:2). O päť minút neskôr sa Topoľčany opäť dostali do vedenia zásluhou Patrika Lušňáka (2:3). O druhý presný zásah sa v poslednom dejstve postaral Solomonchak (3:3).

V nájazdovej dráme boli úspešnejšie Topoľčany, keď dva body zabezpečil Roman Jurák .

Hokejisti HC Topoľčany zvíťazili v stredajšom 28. kole SHL na ľade HC 19 Humenné po samostatných nájazdoch 4:3.

HC 19 Humenné – HC Topoľčany 3:4 pp a sn (0:2, 2:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 23. Vaško (Fedorko, D. Markuš), 31. Solomončak (Horvát, Kaščák), 54. Solomončak (tr.s.) – 1. R. Varga (Jurák, M. Novák), 20. R. Varga (Jurák, M. Novák), 36. Lušňák (Bečka, Škápik), rozhodujúci nájazd Jurák.

Rozhodovali: Smrek, Tornay – Riš, Varga, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.