Topoľčany uspeli aj v druhom zápase: Žilinu porazili na jej vlastnom ľade

Hokejisti HC Topoľčany majú za sebou ďalší úspešný ligový zápas. Bodovali aj na ľade súpera.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany uspeli aj v druhom zápase: Žilinu porazili na jej vlastnom ľade
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

Do zápasu sa lepšie dostali domáci hokejisti, keď v siedmej minúte skóroval Ján Kocúr (1:0). Na prelome prvej a druhej tretiny dostali Topoľčany po faule Jakuba Cígera výhodu presilovej hry, no nevyužili ju.

Na vyrovnávajúci gól si počkali až do 24. minúty, kedy sa presadil Henrich Ručkay, aby druhý presný zásah do siete Žiliny pridal o dva a pol minúty neskôr Hugo Kováč (1:2). Topoľčany posielal do dvojgólového vedenia ďalším presným zásahom Henrich Ručkay.

V 38. minúte domáci znížili v presilovej hre. Gól na 2:3 zaznamenal František Skladaný, no Topoľčany udreli ešte raz. 30 sekúnd pred koncom dejstva pridal posledný gól zápasu Patrik Bečka. V poslednej tretine už diváci gól nevideli a tak si Topoľčany odniesli plný bodový zisk.

Vlci Žilina – HC Topoľčany 2:4 (1:0, 1:4, 0:0)

Góly: Ján Kocúr (7.), František Skladaný (38.) – Henrich Ručkay (24., 31.), Hugo Kováč (27.), Patrik Bečka (40.)