Topoľčany v dôležitom zápase víťazne: Na domácom ľade porazili aj Martin

Topoľčianski hokejisti prežívajú fantastické obdobie. V sezóne, v ktorej víťaz automaticky postupuje do Tipsport ligy, bojujú o najvyššie méty.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany v dôležitom zápase víťazne: Na domácom ľade porazili aj Martin
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Hokejisti Topoľčian to myslia vážne. Víťaznú šnúru totiž ťahajú už od 18. septembra, kedy po dvoch prehrách porazili na domácom ľade Spišskú Novú Ves. Postupne porazili Považskú Bystricu, Bratislavu, Skalicu, Trnavu, Levice, Žilinu i náročnú Dubnicu. Práve posledne menovaný tím bol v prvom kole nad sily hokejistov z Topoľčian. Vzájomná bilancia je tak vyrovnaná.

V 11. kole Topoľčany hostili tím z Martina. Práve proti tomuto celku sa zrodila druhá tohtosezónna prehra ešte v druhom ligovom kole. Domáci hokejisti tak mali čo naprávať.

A veru sa im to aj podarilo. Najprv skóre zápasu otváral už v tretej minúte Jozef Tomčák, aby na 2:0 zvyšoval v 11. minúte Patrik Koyš.

V prostrednom dejstve padol jediný gól. Postaral sa oň domáci Miroslav Olejník a Topoľčany razom viedli o tri góly. V poslednej tretine sa za hostí presadil Adam Paulíny, no to bolo zo strany Martina všetko.

Na konečných 4:1 v prospech Topoľčian upravil druhým gólom v zápase v poslednej minúte Jozef Tomčák.

„Martin nás síce jednoznačne prestrieľal, ale efektivita bola na našej strane. Kompas zo zápasu opäť vyšiel ako individuálny víťaz! V hľadisku sme síce zažívali miestami infarktové stavy, ale výsledok stojí za to. Pripísali sme si 9️⃣ výhru v rade a na konte nám pristálo 26 bodov, ktoré nás udržali na druhej priečke,“ informuje klub HC Topoľčany na sociálnej sieti.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – HK Vitar Martin 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Topoľčany: Kompas – Ďurčo, Huba, Kováčik, Hřebíček, Bystričan, Hrudík, Španko, Špankovič – Gergel, Laššo, Pekarčík – Koyš, Tomčák, Kluka – Uhnák, Lantoš, Podstavek – Olejník, Kubek, Slávik

Martin: Gavalier (11. Bernát) – Ligas, Themár, Lavička, Šimon, Rusina, Oravec – Poliaček, Urbánek, Brezniak – Videlka, Murček, Melcher – Zeliska, Barto, Rudzan – Paulíny, Langhammer, Nauš

Góly: 3. Jozef Tomčák, 11. Patrik Koyš, 26. Miroslav Olejník, 59. Jozef Tomčák – 42. Adam Paulíny

Rozhodovali: Karol Valko, Filip Crman, Peter Hanko

Zápas sledovalo: 1556 divákov

Zdroj: Facebook