Topoľčany v Martine neuspeli: Stratili šancu na návrat na druhú priečku

Topoľčianski hokejisti cestovali počas 9. kola nadstavby na martinský ľad.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany v Martine neuspeli: Stratili šancu na návrat na druhú priečku
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Bohužiaľ, stretnutie v skupine o 1.-6. miesto Topoľčanom nevyšlo. O výsledku rozhodla prakticky prvá tretina, v ktorej sa hokejisti Martina presadili v troch prípadoch, no Topoľčany v úvodnej dvasaťminútovke odpoveď nenašli (3:0).

„V druhej tretine jednoznačne dominovali Topoľčany. Už v 21. minúte Miklík znižuje na 3:1 razantnou strelou do brány súpera. Ďalšiu šancu zúžitkoval v 37. minúte Pätoprstý a upravil stav zápasu na 3:2,“ informuje HC Topoľčany na svojom webe.

V poslednom dejstve si Martinčania upevnili druhú priečku ligovej tabuľky. Postaral sa o to Poliaček, ktorý v 44. minúte zvyšoval na konečných 4:2 pre domáci celok.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

„S dnešnou prehrou odišla aj naša šanca na návrat na druhú priečku. Na súpera v štvrťfinále playoff si teda budeme musieť počkať do piatku,“ dodal topoľčiansky klub.

HK VITAR Martin – HC Topoľčany 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)

Góly: 4. Dírer (Tabaček), 11. Videlka (Róth, Zlocha), 14. Zlocha (Rusina), 44. Poliaček (Cíger) – 21. Miklík (Mihalík, Ďurčo), 37. Pätoprstý (Ďurčo, Tomčák).

Rozhodovali: P. Šefčík, Valachovič – J. Šefčík, Frimmel, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Zápas sledovalo: 1392 divákov

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.