Vyraďovacia fáza I. hokejovej ligy je tu. Topoľčany zvládli prvý krok.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany vstúpili do play-off: Bezproblémová výhra nad Skalicou pred 2100 fanúšikmi
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Štvrťfinále nám prisúdilo starého známeho súpera. Topoľčany majú Skalici čo oplácať a tak sa na prvý zápas play-off prišlo pozrieť viac ako 2100 divákov.

Prvý krok sa našim hokejistom podaril. Základ bol položený v prvej tretine, kde sa postupne presadil dvoma gólmi Podstavek a jeden zásah pridal aj Tábi (3:0).

V druhom dejstve zvyšoval na 4:0 Uhnák. V poslednej tretine už hostia dokázali len kozmeticky upraviť konečný výsledok zásluhou Kotzmana. Topoľčany tak zvládli prvý zápas série hranej na tri víťazstvá.

Najbližšie sa HC Topoľčany predstaví v druhom zápase série v sobotu 02.02.2019 o 18:00.

HC Topoľčany – HK Skalica 4:1 (3:0, 1:0, 0:1) STAV SÉRIE: 1:0

Góly: 1. Podstavek (Tomčák), 13. Tábi (Bystričan, Hruška), 17. Podstavek (Kalináč, Loydl), 36. Uhnák (Loydl, Lichanec) – 57. A. Kotzman (Grman, Janáč). Strely: 31:42. Vylúčenia: 6:7 na 2 min., navyše Hruška 5+DKZ za pästný súboj. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mĺkvy, Valko – Gegáň, Beniač. Diváci: 2136.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Bystričan, Kováčik, Hrudík, Hruška, Loydl, Hřebíček, Nemček – Tábi, Tomčák, Podstavek – Lichanec, Kalináč, Kluka – Gergel, Laššo, Uhnák – Pekarčík, Klenko, Bečka.

Skalica: Romančík – Janík, Škápik, Pač, Trávniček, Straka, Grman, P. Kotzman, Hílek – Vaškovič, Hujsa, Štumpf – Jurák, Mowrey, Okoličány – A. Kotzman, Jaša, Janáč – Kniazev, Šmída, Trnka