Topoľčany vstúpili do štvrťfinále víťazne: V prvom zápase porazili Humenné

Hokejisti Topoľčian majú za sebou úvodný zápas play-off. Ujali sa vedenia v sérii.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany vstúpili do štvrťfinále víťazne: V prvom zápase porazili Humenné
Zdroj: HC Topoľčany

Do prvého štvrťfinálového zápasu sa lepšie dostali hokejisti Humenného, keď ich v 13. minúte posielal do vedenia Ján Ťavoda.

„Po jeho premiérovom zásahu v drese Humenčanov sa však žiadna prestrelka nekonala. V priebehu prostredného dejstva hrali domáci hráči hneď trikrát v dvojnásobnej presile, no ani tieto príležitosti im k navýšeniu skóre nepomohli. Na nevyužité početné výhody doplatili v záverečnej tretine, keď „žochári“ dvoma gólmi v priebehu štyroch minút naklonili misky váh na svoju stranu. O necelých osem minút zaznamenali hosťujúci hráči ďalší presný zásah, vďaka ktorému svoj náskok navýšili už na rozdiel dvoch gólov," informuje Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

Dráma sa už ďalej nekonala a Topoľčany si už výsledok postrážili.

„Významný podiel na skvelom obrate „žochárov“ mal obranca Michal Novák, ktorý bol autorom vyrovnávajúceho gólu a na druhý presný zásah svojho tímu asistoval," dodáva SZĽH.

Prečítajte si tiež

HC 19 Humenné – HC Topoľčany 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 13. Ťavoda (Veličkin) – 43. Novák, 47. Ručkay (Novák), 54. Laššo (Novák, Kováč).

Rozhodovali: Štefik, Krist – Riš, Holienka, vylúčení: 6:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 799 divákov

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.