Iné športy

Topoľčany zbíjali na ľade lídra: Capitals porazili po samostatných nájazdoch

Slovenská hokejová liga mala na programe zápasy 14. kola. Šlágrom sa stal duel medzi Bratislava Capitals a HC Topoľčany.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany zbíjali na ľade lídra: Capitals porazili po samostatných nájazdoch
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

14. kolo druhej najvyššej súťaže prinieslo výborný zápas, o ktorý sa postaral líder z hlavného mesta a druhý tím súťaže – HC Topoľčany. Súboj prvého s druhým mal skvelý náboj, ktorý ozvláštnili fanúšikovia Topoľčian, ktorí merali cestu do Bratislavy.

Skóre zápasu otváral Marek Slovák v 17. minúte (1:0). Topoľčany odpovedali v druhom dejstve, ktoré bolo plne v rukách hosťujúcich strelcov. Postupne sa presadil Kluka (30. minúta) a Ďurčo (33. minúta). Po druhej tretine tak Topoľčany viedli o jeden gól.

Do tretieho dejstva lepšie vstúpili Topoľčany. Na rozdiel dvoch gólov v 44. minúte zvyšoval Hřebíček (1:3). Bratislavský celok však zbrane nezložil. V 47. minúte znižoval Kalináč a v 51. minúte napokon vyrovnal Buc.

Predĺženie rozuzlenie neprinieslo a tak o všetkom rozhodli samostatné nájazdy. Ten víťazný si pripísal Kluka a zabezpečil dva cenné body pre Topoľčany.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Bratislava Capitals – HC Topoľčany 3:4 pp a sn (1:0, 0:2, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 17. Slovák (Selleck), 47. Kalináč (Surovka, Jankovič), 51. Buc (Holovič, Martinelli) – 30. Kluka (Lantoš, Kováčik), 33. Ďurčo (Podstavek, Uhnák), 44. Hřebíček (Kluka, Lantoš), rozhodujúci nájazd Kluka.

Rozhodovali: Purgat – Junek, Šefčík, vylúčení: 9:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Ľubomír Hurtaj pre klubový web: „Myslím, že sme odohrali jeden z najlepších zápasov v tohtoročnej sezóne za výbornej podpory Kompasa. Na Bratislavské pomery sme zažili výbornú atmosféru a to vďaka našim topoľčianskym fanúšikom. Som pyšný na naše mužstvo, ako odohrali dnešný zápas. Aj keď na druhej strane sme v polovici tretej tretiny viedli 3:1 a na môj vkus sme tak priaznivé skóre veľmi rýchlo stratili. Musíme sa z toho poučiť. Chcem, aby si v budúcnosti mužstvo takýto výsledok vedelo ustrážiť. Sme vďační za dva body. Mohli sme mať síce tri alebo sme nemuseli mať ani jeden. Zisk dvoch bodov z horúceho bratislavského ľadu je určite dobrý, sme spokojní. Tešíme sa na Skalicu!“

Tabuľka:

Poradie Tím Body
1. Bratislava 33
2. Topoľčany 31
3. Spišská Nová Ves 29
4. Martin 26
5. Dubnica 25
6. Skalica 21
7. Levice 20
8. Žilina 18
9. Považská Bystrica 12
10. Trnava 10

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie