Topoľčany zbíjali na ľade lídra: Capitals porazili po samostatných nájazdoch

Slovenská hokejová liga mala na programe zápasy 14. kola. Šlágrom sa stal duel medzi Bratislava Capitals a HC Topoľčany.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany zbíjali na ľade lídra: Capitals porazili po samostatných nájazdoch
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

14. kolo druhej najvyššej súťaže prinieslo výborný zápas, o ktorý sa postaral líder z hlavného mesta a druhý tím súťaže – HC Topoľčany. Súboj prvého s druhým mal skvelý náboj, ktorý ozvláštnili fanúšikovia Topoľčian, ktorí merali cestu do Bratislavy.

Skóre zápasu otváral Marek Slovák v 17. minúte (1:0). Topoľčany odpovedali v druhom dejstve, ktoré bolo plne v rukách hosťujúcich strelcov. Postupne sa presadil Kluka (30. minúta) a Ďurčo (33. minúta). Po druhej tretine tak Topoľčany viedli o jeden gól.

Do tretieho dejstva lepšie vstúpili Topoľčany. Na rozdiel dvoch gólov v 44. minúte zvyšoval Hřebíček (1:3). Bratislavský celok však zbrane nezložil. V 47. minúte znižoval Kalináč a v 51. minúte napokon vyrovnal Buc.

Predĺženie rozuzlenie neprinieslo a tak o všetkom rozhodli samostatné nájazdy. Ten víťazný si pripísal Kluka a zabezpečil dva cenné body pre Topoľčany.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Bratislava Capitals – HC Topoľčany 3:4 pp a sn (1:0, 0:2, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 17. Slovák (Selleck), 47. Kalináč (Surovka, Jankovič), 51. Buc (Holovič, Martinelli) – 30. Kluka (Lantoš, Kováčik), 33. Ďurčo (Podstavek, Uhnák), 44. Hřebíček (Kluka, Lantoš), rozhodujúci nájazd Kluka.

Rozhodovali: Purgat – Junek, Šefčík, vylúčení: 9:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Ľubomír Hurtaj pre klubový web: „Myslím, že sme odohrali jeden z najlepších zápasov v tohtoročnej sezóne za výbornej podpory Kompasa. Na Bratislavské pomery sme zažili výbornú atmosféru a to vďaka našim topoľčianskym fanúšikom. Som pyšný na naše mužstvo, ako odohrali dnešný zápas. Aj keď na druhej strane sme v polovici tretej tretiny viedli 3:1 a na môj vkus sme tak priaznivé skóre veľmi rýchlo stratili. Musíme sa z toho poučiť. Chcem, aby si v budúcnosti mužstvo takýto výsledok vedelo ustrážiť. Sme vďační za dva body. Mohli sme mať síce tri alebo sme nemuseli mať ani jeden. Zisk dvoch bodov z horúceho bratislavského ľadu je určite dobrý, sme spokojní. Tešíme sa na Skalicu!“