Dávid Hrdý Hádzaná

Topoľčianski hádzanári víťazne: Po presvedčivom výkone zdolali Nové Zámky

Topoľčianski hádzanári v sobotu odohrali svoj posledný zápas sezóny. S celkovým počtom 32 získaných bodov im pred posledným kolom patrí 5. miesto

Ilustračný obrázok k článku Topoľčianski hádzanári víťazne: Po presvedčivom výkone zdolali Nové Zámky

Topoľčany sa ujali vedenia v druhej minúte, keď skóre zápasu otvoril Cigáň. Prakticky celý zápas potom domáci viedli aj vďaka spoľahlivému Drápalovi a tvrdej obrane. Úvodná štvrtina prvého polčasu bola vyrovnaná kedy Topoľčany viedli dvoj až trojgólovým rozdielom. V 13. minúte po efektnej akcii krídel Ivanytsiu a Klačanského zvyšovali domáci na 7:5. Následne Valent dával na 8:5 a keď potom Ivanytsia v rozmedzí 30 sekúnd strelil dva góly, viedli Topoľčany už 10:6. Od tohto momentu mali domáci zápas už pevne v rukách a držali si spoľahlivý gólový odstup. Výbornými individuálnymi výkonmi sa zaskveli tiež obe krídla. Klačanský bol autorom trinástich gólov a Ivanytsia siedmich. V dobrej športovej atmosfére sa domáci rozlúčili s publikom vítazstvom 37:32.

Zostava a góly HK Topoľčany: Drápal, Meluš, Trtík – Klačanský 13/4, Ivanytsia 7, Cigáň 4, Masaryk 4, Valent 3,