Boj o pozíciu lídra pokračoval aj počas 26. ligového kola. Hokejisti Topoľčian vycestovali na levický ľad.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčianski hokejisti si z Levíc priniesli dva body: Opäť sa dostali na prvé miesto
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Topoľčany sa nedávno dostali na prvé miesto, keď vo vzájomnom zápase zdolali Bratislava Capitals (4:1). Začiatkom decembra ich však čakala predohrávka 32. kola Slovenskej hokejovej ligy. Topoľčany vycestovali na bratislavský ľad, no viac sa darilo domácim (2:0), ktorí sa opäť dostali na líderskú pozíciu.

Hokejisti HC Topoľčany vyhrali v dueli 26. kola SHL na ľade HK Levice 4:3 po nájazdoch. Získali tak dôležité body v boji o vedúce postavenie. Bratislava navyše vycestovala do Martina, kde domáci uspeli 4:3. Topoľčany sa tak opäť posunuli na prvú priečku.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Tréner Ľ. Hurtaj pre klubový web: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Prvú tretinu sme dominovali, vyhrávali sme 3:0. V druhej tretine sme poľavili, súper sa dostával na dostrel. Škoda toho tretieho gólu, na ktorý sme v podstate súperovi nahrali sami. Mrzí ma, že sme neudržali trojgólový náskok a namiesto troch bodov sme získali iba dva. Bol to síce ťažký zápas, ale mužstvo, ktoré ašpiruje na postup a je na špici tejto ligy, by mal takéto zápasy zvládnuť. Musíme sa poučiť z chýb, ktoré sme urobili a ideme ďalej.“

HK Levice – HC Topoľčany 3:4 pp a sn (0:3, 2:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 21. Piačka (Fominych), 30. Mrázik (Mihálik), 50. Piačka (Tábi, Cebák) – 4. Bečka (Podstavek), 7. Podstavek (Laššo), 15. Uhnák (Pekarčík), rozhodujúci nájazd Podstavek. Rozhodovali: Výleta – Kiepeš, Stankovič, vylúčení: 2:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 909 divákov