Kultúra

Tribečské múzeum s novinkou: Pripravilo prázdninové Leto v múzeu

Tribečské múzeum v Topoľčanoch pripravilo pre kolektívy detí, ale aj individuálnych detských návštevníkov, pokračovanie prázdninového podujatia Leto v múzeu VI. Podujatie Naprieč časom bude denne sprístupnené počas letných prázdnin do 31. augusta v priestoroch múzea.

Ilustračný obrázok k článku Tribečské múzeum s novinkou: Pripravilo prázdninové Leto v múzeu
Zdroj: TASR

„Formou pracovného listu s otázkami približuje prírodné pomery, históriu a geografiu topoľčianskeho regiónu a prebiehajúce výstavy, ktorých prehliadka je súčasťou podujatia. Tvorivé schopnosti si môžu návštevníci vyskúšať v dielničke pri výrobe predmetov z rôznych materiálov. Prostredníctvom rôznych výtvarných techník sa môžu pokúsiť zobraziť najzaujímavejšie predmety z prebiehajúcich výstav a expozície,“ informoval Ľubomír Opáth z Tribečského mú­zea.

Okrem tvorivej dielničky zahŕňa program podujatia aj prehliadku expozície Príroda stredného Ponitria, výstavy Spomienky na Zambiu a od 7. júla výstavu Spomienky na prvú republiku. Tá je pripravená pri príležitosti stého výročia vzniku ČSR a prináša pohľad na viaceré oblasti života a udalosti súvisiace s prvým spoločným štátom Čechov a Slovákov. Návštevníci budú mať možnosť oboznámiť sa s archívnymi dokumentmi, ako sú nariadenia, vyhlášky, letáky, uniformami a výzbrojou československých legionárov, pamätnými medailami. Samostatné časti budú venované školstvu, doprave a kultúrnemu životu v bývalej Československej republike.

Hlavnými cieľmi podujatia Leto v múzeu VI je zvyšovať povedomie obyvateľstva o kultúrnom bohatstve, prehlbovať vedomosti a zručnosti z prírodovedných a spoločenskovedných oblastí a rozvoj estetického cítenia. Dĺžka programu je približne 1,5 hodiny, termín návštevy je potrebné vopred dohodnúť.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie