Dávid Hrdý Kultúra

Udeľovanie Ceny MOST: Medzi finalistami aj topoľčianske Nástupište 1-12

Cena MOST je každoročne udeľovaná Radou mládeže Slovenska. Sú ňou oceňované neziskové organizácie, iniciatívy a dobrovoľníci. Je určená najmä ľuďom, ktorí venujú svoju energiu a čas deťom a mladým.

Ilustračný obrázok k článku Udeľovanie Ceny MOST: Medzi finalistami aj topoľčianske Nástupište 1-12
Foto: Dávid Hrdý / Zdroj: Dnes24.sk

Čo je cena MOST?

Zakladateľom udeľovania týchto cien je Rada mládeže Slovenska. Udeľuje sa vo viacerých kategóriách. Poslaním tohto oceňovania je predovšetkým morálne ohodnotenie a verejné poukazovanie na dobrovoľnícku prácu s deťmi a mladými ľuďmi. Ceny sa udeľujú spätne za prechádzajúci rok.

Medzi nominovanými aj Nástupište 1–12

Vďaka veľkej podpore tohto projektu zo strany jeho priaznivcov sa Nástupište 1–12 teší z tohtoročnej nominácii na cenu MOST. Za svoju relatívne krátku existenciu dokázalo, že v meste Topoľčany má svoje opodstatnenie. Nielenže spestruje kultúrny svet v meste, ale najmä ponúka alternatívu využívania voľného času a v neposlednom rade oslovuje mládež a širokú verejnosť. Svojimi projektmi otvára aj pálčivé spoločenské témy a vytvára priestor na diskusiu. Podieľa sa aj na vzdelávaní mladých tým, že neformálnym spôsobom vstupuje do ich školskej výučby a obohacuje ju.

Nominácia znamená impulz k ďalšej práci

O vyjadrenie sme požiadali aj jednu so zakladateliek projektu v topoľčianskom podchode Zuzanu Godálovú. „Teší nás, že sme sa dostali medzi päť najlepších projektov za rok 2012, boli sme nominovaní porotou, čo nám ukazuje a posúva nás v našej práci, že to čo robíme má zmysel a je dostatočne aj ohodnotené profesionálnymi odborníkmi. Či už vyhráme alebo nie, sme radi že sme boli nominovaní a dávam nám to nový optimizmus pri tvorbe ďalších projektov. To je sila, že to chceme robiť aj naďalej a dôkaz, že to funguje".

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie