Katarína Jankeje Samospráva

Uhádnite: Ktorý uchádzač o post primátora Topoľčian je kráľ Facebooku?

Traja kandidáti na primátora mesta Topoľčany, tri profily sa nám však objaviť nepodarilo. Kto z nich je in a kto si ešte nezaložil svoj profil na Facebooku?

Ilustračný obrázok k článku Uhádnite: Ktorý uchádzač o post primátora Topoľčian je kráľ Facebooku?
Foto: Ivan Bučko / Zdroj: Dnes24.sk

Sociálne siete sú stále novodobý fenomén, ktorý zasiahol už kadekoho. Kým ešte pred pár rokmi o nich počul len málokto, dnes už stretnúť človek bez profilu je naozaj výnimka. Facebook zasiahol aj oblasť politiky a stal sa obľúbeným nástrojom komunikácie s voličmi. Pozreli sme sa, ako veľmi sa snažia, alebo aj nesnažia, komunikovať s verejnosťou prostredníctvom sociálnych sietí topoľčianski kandidáti na post hlavy mesta.

Jednoznačne najviac fanúšikov má na sociálnych sieťach kandidát Juraj Želiska. Na Facebooku má založenú skupinu s 305 členmi, ktorá však vznikla ani nie pred mesiacom. Je tu teda predpoklad, že počet fanúšikov sa do volieb rozrastie. Na súkromnom profile má 1 312 priateľov. Patrí mu tak v tomto kritériu jasné prvenstvo. Aj na súkromnom profile aj v rámci skupiny sa preberajú veci súvisiace s mestom, prezentujú sa najmä témy s lokálnym zameraním.

Vypátrať facebookové profily ďalších uchádzačov o primátorské kreslo, Petra Baláža a Martina Václava, sa nám do týchto chvíľ nepodarilo. Súčasný primátor Peter Baláž má síce svoju vlastnú webovú stránku, tá však veľa aktuálnosti, či už v rámci volebného programu alebo z diana v meste, neponúka.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie