Rastislav Búgel Šport Iné športy

Úspešné ťaženie hokejistov Topoľčian: Porazili Považskú Bystricu

Topoľčianski hokejisti majú za sebou ďalší úspešný zápas. Bol to však veľký boj.

Ilustračný obrázok k článku Úspešné ťaženie hokejistov Topoľčian: Porazili Považskú Bystricu

Hokejisti HC Topoľčany hostili počas 47. kola I. ligy na svojom ľade Považskú Bystricu. Domáci otvárali skóre už v prvej minúte, kedy 630 divákov rozjasal Kalináč. O 6 minút síce odpovedal hosťujúci Kubiš (1:1). no ďalší priebeh dejstva bol už na domácich hokejkách. Zásluhou Šťastného a Lašša išli Topoľčany do dvoj gólového vedenia (3:1).

Prostredná časť zápasu bola vyrovnaná. Oba celky dali po góle (4:2). O všetkom sa malo rozhodnúť v závere zápasu. V 44. minúte znižoval za hostí Paleček a o minútu neskôr už bolo vyrovnané zásluhou Dolinajeca (4:4). Následná presilová hra priniesla gól na 5:4 pohľadom Topoľčian. Hostia si ešte vzali oddychový čas a vyskúšali hru bez brankára, no bezvýsledne. Topoľčany sa tak za stavu 5:4 tešili zo štvrtého víťazstva v rade.

HC Topoľčany – HK'95 Považská Bystrica 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)

Góly: 1. Kalináč, 16. Šťastný, 19. Laššo, 34. Hain, 54. Pekarčík – 7. Kubiš, 25. Trenčan, 44. Paleček, 45. Dolinajec. Rozhodovali: Mĺkvy – Frimmel, Mráz, vylúčení: 5:9, navyše: Majerčík (Považská Bystrica) 5+DKZ, presilovky: 3:0, oslabenia: 1:0, 630 divákov

Zdroj: Dnes24/TASR