Úspešné ťaženie hokejistov Topoľčian: Zdolali Skalicu i Trnavu

Hokejisti HC Topoľčany majú na svojom konte dve víťazstvá z ostatných dvoch zápasov.

Ilustračný obrázok k článku Úspešné ťaženie hokejistov Topoľčian: Zdolali Skalicu i Trnavu
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Počas šiesteho ligového kola cestovali hokejisti HC Topoľčany na skalický ľad. Čakal ich tam omladený domáci výber. Topoľčany sa dostali do vedenia zásluhou Ďurča už v prvej minúte zápasu. Na ďalší gól diváci čakali až do druhého dejstva. V ňom sa za domácich presadil Štumpf a vyrovnal (1:1).

Rozuzlenie napokon priniesla až tretia tretina. Topoľčany sa do vedenia dostali zásluhou Tomčáka v 50. minúte. Na dvojgólový rozdiel zvyšoval Ručkay (51. minúta).

Domáci sa zmohli už iba na jeden gól. Na konečných 2:3 znižoval Šmída.

HK Skalica – HC Topoľčany 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Góly: 22. Štumpf (Okoličány, Škápik), 54. Šmída (Štumpf) – 1. Ďurčo (Podstavek), 50. Tomčák (Kováčik, Hřebíček), 51. Ručkay (Kováčik).

Rozhodovali: J. Tvrdoň – Crman, Šefčík, vylúčení: 7:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0,

Zápas sledovalo: 623 divákov

V nedeľu hokejisti Topoľčian hostili počas 7. kola hráčov z Trnavy. Zápas sa stal jasnou záležitosťou domácich, kedy sa presadili v 7. prípadoch. Góly zaznamenali hostia až v tretej tretine, no na bodový zisk to nestačilo.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Hokejisti Topoľčian sa tak so 14. bodmi po 7. kole nachádzajú na tretej priečke tabuľky.

HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 7:2 (3:0, 1:0, 3:2)

Góly: 4. Olejník (Hřebíček, Džugan), 11. Gergel (Hrudík, Laššo), 14. Tomčák (Kováčik, Huba), 37. Podstavek (tr.s.), 46. Ručkay (Gergel, Bystričan), 50. Kováčik (Pekarčík), 60. Ručkay (Pekarčík) – 47. Mrava (Ševčík, Klein), 57. Hrbáčik (Klein).

Rozhodovali: Purgat – Drblík, Makúch, vylúčení: 3:7, navyše: Mrázik (Trnava) 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0