Rastislav Búgel Šport Iné športy

Úvod zápasu bol vyrovnaný: Vedúci celok I. hokejovej ligy zbíjal v Topoľčanoch

Hokejisti Topoľčian nastúpili už na 15. kolo I. ligy. Na domácom ľade hostili vedúci celok tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Úvod zápasu bol vyrovnaný: Vedúci celok I. hokejovej ligy zbíjal v Topoľčanoch

Hokejisti HC Topoľčany sa v 15. ligovom kole svojho náročného súpera nezľakli. Práve naopak. Už v prvej minúte zápasu sa domáci dostali do vedenia, keď za úspešnou akciou stál Martin Kalináč. Favorizovaní hostia sa na vyrovnávajúci gól poriadne natrápili. Prišiel zásluhou Radovana Cútta až v 18. minúte stretnutia (1:1).

V druhom dejstve spustili Michalovčania poriadny gólostroj. Najprv sa v 28. minúte presadil Ľuboš Fajčák, o necelé dve minúty pridal presný zásah aj Zdeněk Král a v 32. minúte aj Roman Kohutiar (1:4). Iskierku nádeje priniesol ešte gól domáceho Dávida Priganca, ktorý pred druhou prestávkou znižoval na rozdiel dvoch gólov.

Hostia dokonale ovládli záverečné dejstvo. Po góloch Kubáta, Baláža, Falčáka a Cútta, bolo jasné, kto si odnesie body. Za Topoľčany už len kozmeticky upravil nepriaznivý stav Martin Kalináč.

HC Topoľčany – Dukla Michalovce 3:8 (1:1, 1:3, 1:4)

Góly: 1., 51. Kalináč, 33. Priganc – 18., 49., 49. Cútt, 28. Fajčák, 29. Král, 32. Kohutiar, 44. Kubát, 47. Baláž. Rozhodovali: Mĺkvy – Regec, Purgat, vylúčení: 3:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0