Katarína Jankeje Hádzaná

Úradujúci vicemajstri si hladko poradili v štvrtom semifinálovom stretnutí s Hlohovcom. O triumfe našich chlapcov rozhodol skvelý úvod.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Chlapci si fantasticky vypýtali piaty duel, o všetkom sa rozhodne v sobotu!

Naši hádzanári majú za sebou jedno z najnáročnejších stretnutí v extralige. Zvládli ho však na jednotku. Hneď v úvode potvrdili heslo „môj dom, môj hrad“ a behom 10 minút si vytvorili skóre 6:0. O niekoľko minút viedli už na rozdiel 10 gólov. Chlapci išli do šatne so skvelým náskokom 16:6.

Zmena strán priniesla oživenie aj na súperovej strane. Hlohovec sa postupne z úvodného debakla spamätal a presnými strelami sa začal doťahovať na domácich. Ani to však nestačilo, chlapci si už jednoznačné víťazstvo z rúk nepustili. Žochári tak triumfovali v stredajšom štvrtom semifinále play off nad Hlohovec 29:22 a vyrovnali stav série na 2:2.

O postupujúcom do finále rozhodne teda až piaty vzájomný duel, v ktorom bude mať výhodu domáceho prostredia vlaňajší bronzový medailista z Hlohovca. Ten sa uskutoční už v sobotu 9. mája o 18.00 hod. ve­čer.

HK Agro Topoľčany – HC Sporta Hlohovec 29:22 (16:6)

Najviac gólov: Pupík 7, Slaninka 5, Kucharik 4 – Baláž 4/1, Mazár a Ivanov po 3.

Podmaníkovej ďalší triumf: V Bratislave zvalcovala súperky!

Boje vo vodnom póle sú vyrovnané: Naše Pirane nestačili na Košice, Bratislavu tesne zdolali! Foto: ilustračné