Katarína Jankeje Futbal

V stredu sa na topoľčianskom štadióne odohralo 5. kolo Slovenského pohára. Ako sme v ňom obstáli?

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Topoľčany vypadli zo Slovenského pohára, Ružomberok nás TAKTO prevalcoval

Takmer 400 divákov si prišlo v stredu vychutnať zápas medzi domáci Topoľčanmi a MFK Ružomberkom. Piate kolo Slovenského pohára ovládal od začiatku hry účastník Fortuna ligy, našim chlapcom sa nepodarilo výraznejšie ohroziť bránu súpera. Ten otvoril skóre v 23. minúte a do prestávky stihol zvýšiť náskok už na rozdiel troch gólov.

Druhý polčas prebiehal podľa podobného scenára, domáci tím sa nedokázal presadiť cez obranu kvalitného Ružomberka. Hostia si naopak z chuti zastrieľali, v 50. a 70. minúte prekonali topoľčianskeho brankára, čím spečatili prehru nášho tímu vysoko 0:5.

Topoľčanci stredajšou prehrou vypadli z bojov o postup Slovenského pohára. Nedarí sa im ani v 3. lige, v poslednom zápase nezvládli duel s tímom SK Lednické Rovne. Viac sa dočítate v našom článku: Topoľčianski futbalisti vonku zakopli: Lednické Rovne zobralo plný počet bodov

MFK Topvar Topoľčany – MFK Ružomberok 0:5 (0:3)

Góly: 23., 50. Faško, 38., 70. Masaryk, 35. Maslo