Rastislav Búgel Šport

Prvá hokejová liga má za sebou úspešný štart nového ročníka. V ňom sa darilo aj hokejistom z Topoľčian.

Ilustračný obrázok k článku Víťazstvo hneď v úvode nového ročníka: Hokejisti Topoľčian porazili HK Orange 20

Na domácom ľade hostili ambicióznych mladíkov z projektu slovenskej „dvadsiatky“. Hostia robili topoľčianskym hokejistom poriadne vrásky. Svoju kožu rozhodne nemienili predať zadarmo. Topoľčany sa poriadne natrápili, no napokon prišla kanonáda v podaní domácich hokejistov.

Stalo sa tak až v tretej tretine. Na otvárací gól zápasu diváci čakali do 46. minúty. Spomedzi kruhov sa presadil Šťastný a posielal Topoľčany do vedenia. Netrvalo dlho a Topoľčany sa z gólu tešili znova. Na konci úspešnej akcie bol Priganc, ktorý zvýšil na 2:0 a priniesol pohodu na hokejky domáceho celku. Minútu pred koncom tretieho dejstva ešte zvyšoval vedenie Topoľčian Šuba.

HC Topoľčany – HK Orange 20 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Góly: 46. Šťastný, 48. Priganc, 59. Šuba

Môže vás zaujímať: I. hokejová liga štartuje: ROZPIS zápasov HC Topoľčany