Katarína Jankeje Rôzne

Voľné dni si treba užiť, siahnite po šikovnom ťaháku: 10 tipov, čo robiť v Topoľčanoch a okolí počas víkendu

Nejaký ten oddych nikdy nezaškodí. A dobre zrelaxovať sa dá aj v našom meste. Ak rozmýšľate, čo si počas voľných dní počať v meste a okolí, ponúkame vám šikovný ťahák. Vybrali sme desať tipov na tento víkend, ktoré by vás mohli osloviť.

Ilustračný obrázok k článku Voľné dni si treba užiť, siahnite po šikovnom ťaháku: 10 tipov, čo robiť v Topoľčanoch a okolí počas víkendu
Zdroj: Dnes24.sk

Vítanie Mikuláša na námestí

piatok o 15.30, námestie M. R. Štefánika Topoľčany

Do Topoľčian v piatok príde Mikuláš. Súčasťou otvorenia trhov bude aj privítanie na námestí s bohatým kultúrnym program, o 15.30 hodine sa veľkí i malí môžu tešiť nielen na známu postavu Vianoc, ale aj na slávnostné rozsvietenie stromčeka.

Bojnianske Vianoce – Mikuláš

piatok o 17.00, námestie Bojná

Známa postava Vianoc v piatok poteší aj najmenších v obci Bojná. Nebude chýbať slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka či živý koncert. Podujatie začína o 17.00 hod. podvečer.

Mikuláš s Veronikou Danišovou

piatok o 17.00, Šípok Partizánske

Nadaná speváčka z Partizánskeho a zároveň aj známa finalistka talentovej súťaže, Veronika Danišová zabaví svojím spevom deti, ale aj rodičov v rámci Mikulášskeho podujatia. To prebehne v piatok o 17.00 na sídlisku Šípok v Partizánskom.

Beniakove Chynorany

piatok až nedeľa, Chynorany a Brodzany

V piatok štartuje už 22. ročník celoslovenského festivalu poézie, Beniakove Chynorany. Podujatie plné bohatého programu začne v piatok o 19.00 a bude slávnostne ukončené v nedeľu vyhlásením výsledkov.

hokej: HC Topoľčany – HK Bardejov

piatok o 17.30, Zimný štadión Topoľčany

V piatok nás čaká 25. kolo prvej ligy. Topoľčanci na Zimnom štadióne privítajú kvalitný Bardejov. Zápas je naplánovaný na 17.30 hodinu.

Drišľak

piatok o 18.00, Dom kultúry Bošany

Kopec hudby, humoru a povestnej dobrej nálady. Tak bude vyzerať blížiace sa vystúpenie známeho zoskupenia Drišľak. Vystúpenie hudobno-zábavnej formácie sa uskutoční v priestoroch Domu kultúry v Bošanoch v piatok 4. decembra. Začiatok podujatia je naplánovaný na 18.00 hodinu. Ako býva zvykom, aj v Bošanoch sa bude striedať hovorené slovo s dobre známymi piesňami.

15. ročník turnaja O putovný pohár ObFZ Topoľčany

sobota o 8.00, Športová hala Topoľčany

Počas víkendu nás čaká aj bohatá futbalová nádielka. V priestoroch Športovej haly sa uskutoční 15. pokračovanie turnaja vo futbale mužov O putovný pohár ObFZ Topoľčany. Športové podujatie začína o 8.00 hod. ráno a potrvá počas celého dňa.

Slovenský pohár vo vodnom póle žien

sobota, Mestská krytá plaváreň Topoľčany

Už v tradičnom termíne sa uskutoční turnaj Slovenského pohára vo vodnom póle, ktorý každoročne otvára súťažnú sezónu kategórie žien. Organizácia Pohára, ktorý sa bude konať 5. decembra na Mestskej krytej plavárni v Topoľčanoch, bola tento rok prisúdená nášmu PIRANA Sport Clubu.

Divadelný večer improvizácie

sobota o 19.00, Koncertná sála pod radnicou Topoľčany

Divadelný súbor z Topoľčian SemTam pod záštitou Mestského kultúrne strediska sa divákom predstaví v sobotu 5. decembra o 19.00 hod. večer. Večer improvizácie a hudby prebehne v priestorov koncertnej sály pod radnicou v Topoľčanoch.

Mikuláš na Margarétke

nedeľa o 15.30, zábavný park Margarétka Topoľčany

Touto správou potešíme deti, ale i dospelých. Na Margarétku totiž v nedeľu zavíta Mikuláš. Od 15.30 popoludní sa môžu nechať ratolesti vyfotiť profesionálom a urobiť pamätné fotografie so skutočným Mikulášom. Na deti tiež čaká vianočný koncert a množstvo hier. O zábavu sa postará šikovný animátor Roman Števanka.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie