Správy

Za čistejšie mesto: Blíži sa akcia Upracme si Topoľčany!

Aj Topoľčany budú môcť vstúpiť do jarných mesiacov opäť o čosi krajšie. V meste sa chystá zaujímavá akcia.

Ilustračný obrázok k článku Za čistejšie mesto: Blíži sa akcia Upracme si Topoľčany!
Zdroj: TASR

„SomEco v spolupráci s mestom Topoľčany organizuje veľké upratovanie v termíne 12. až 13. apríla 2019 od 09:00 do 15:00 hod.,“ informuje mesto Topoľčany na svojom webe.

Účastníci veľkého upratovania sa stretnú v piatok 12. apríla o 9.00 hodine na parkovisku obchodného domu Tesco. Vedúcim skupiny bude Peter Duša. Druhým miestom bude o 9.00 hodine parkovisko pri bývalom Sewse (ulica Pivovarnícka). Na tomto mieste bude vedúcim skupiny Erik Bíro.

V sobotu 13. apríla sa dobrovoľníci stretnú o 9.00 hodine na parkovisku pred obchodným domom Juh na sídlisku Juh. Vedúcimi skupín budú Erik Bíro, Frederika Bírová a Peter Duša.

V piatok sa zúčastnia viaceré spoločnosti a organizácie či už tým, že uvoľnia počas akcie zamestnancov alebo prispejú nejakou materiálnou formou: ZKW, HYZA, Pankl, Nehlsen eko, Mestské Služby Topoľčany s.r.o., Mestské kultúrne stredisko Topoľčany, hokejisti HC Topoľčany.

Svoju účasť prisľúbili aj všetky základné školy a niektoré stredné školy:

  • SOŠ drevárska
  • SOŠ obchodu a služieb Vansova
  • Obchodná akadémia
  • SOŠ agrotechnická
  • Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša
  • Stredná zdravotnícka škola sv. Vincenta de Paul

Chýbať nebudú dobrovoľníci zo skupiny SomECO a z Mestského úradu Topoľčany. „Ak máš záujem, môžeš sa pridať aj TY! Sleduj udalosť Upracme si Topoľčany, kde sa dozvieš všetky informácie. Prídi a pomôž dobrej veci,“ informujú organizátori vo svojej udalosti na sociálnej sieti Facebook.

„Aj HC Topoľčany sa pripája k akcii "UPRACME SI TOPOĽČANY“ Záleží nám na tom, aby sme mali pekné a čisté mesto! Pridaj sa aj Ty k nám 12.-13.04. 2019," informuje miestny hokejový klub na sociálnej sieti.

Samozrejme, vítaní sú všetci dobrovoľníci, ktorí chcú pomôcť pri čistení nášho mesta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie