Rastislav Búgel Správy Kultúra

Zábava v Tribečskom múzeu: Deti sa naučia zaujímavosti o lese, nechýbajú hry

Lesnému ekosystému je venované prezentačné podujatie s tvorivou dielňou, ktoré pripravilo Tribečské múzeum v Topoľčanoch.

Ilustračný obrázok k článku Zábava v Tribečskom múzeu: Deti sa naučia zaujímavosti o lese, nechýbajú hry
Zdroj: Dnes24.sk

Projekt Keď pôjdeš lesom je určený najmä pre deti materských škôl a žiakov základných škôl. Prezentačná časť podujatia prináša rôzne zaujímavé informácie o jednotlivých zložkách a význame lesa, ktoré dopĺňajú vystavené preparáty v lese žijúcich živočíchov. Na teoreticko-prezentačnú časť podujatia nadväzujú rôzne interaktívne aktivity.

Pre návštevníkov sú pripravené náučno-zábavné hry, ktorých súčasťou je napríklad pojmová mapa, poznávanie prírodných materiálov so zaviazanými očami, či napodobňovanie pohybov zvieratiek.

„Deti si môžu vyskúšať zosnímanie povrchu kôry stromov technikou frotáže, aj tvorbu obrysov živočíchov použitím vrchnáčikov z fliaš,“ informovala riaditeľka múzea Blažena Šmotláková. Zaujať môže aj spoločná asambláž, keď si deti na papier urobia jednoduchú podmaľbu lesa a pomocou prírodných materiálov ho dotvoria. Tiež si môžu vyrobiť 3D-les z papiera, špajdlí a hrnčiarskej hliny. Pre najmenších je pripravená výroba magnetiek s prírodnými motívmi a maľovanky. Podujatie je sprístupnené do 28. apríla tohto roka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie