Rastislav Búgel Iné športy Iné športy

Prvá hokejová liga mala v nedeľu na programe zápasy záverečného, 44. kola základnej časti. Topoľčianski hokejisti privítali celok z Považskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Základná časť je na konci: Hokejisti zdolali Považskú Bystricu, majú miestenku v play-off!

Zápas to bol od prvých minút poriadne vyrovnaný. Považská Bystrica neprišla nechať svoju kožu lacno. V prvej tretine tak nebola premenená ani jedna šanca na oboch stranách. V druhom dejstve, len dve minúty po jeho začiatku, dvíhal ruky nad hlavu Lipovský (1:0). Pomaly sa blížil záver zápasu, keď sa najprv v 48. minúte presadil Ružička (2:0), aby o dve minúty neskôr upravil na konečných 3:0 Palovič.

HC Topoľčany – HK'95 Považská Bystrica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 22. Lipovský, 48. Ružička, 50. Palovič.

Štvrťfinále play off štartuje už vo štvrtok 11. februára, druhé sú zápasy sú na programe o deň neskôr. Hrá sa na tri víťazné stretnutia, prípadné piate duely sa odohrajú 18. februára.

Hokejisti Bardejova zakončili základnú časť I. ligy prehrou. Na ľade Spišskej Novej Vsi síce prehrali v nedeľňajšom 44. kole 2:4, no ani neúspešný výsledok ich neobral o triumf v dlhodobej časti súťaže. Vo štvrťfinále play off vyzve jeden z najväčších favoritov na celkový triumf ôsme Topoľčany, Nové Zámky budú hrať so Senicou. Liptovský Mikuláš čakajú šieste Michalovce a papierovo najvyrovnanejšou by mala byť séria Detva – Prešov.