Zaváhanie so Spišskou odčinené: Topoľčany zdolali Považskú Bystricu

Topoľčianski hokejisti opäť ochutnali pocit víťazstva. Nedávno im dlhú sériu prerušila Spišská Nová Ves. V ostatnom kole si to však odniesla Považská Bystrica.

Ilustračný obrázok k článku Zaváhanie so Spišskou odčinené: Topoľčany zdolali Považskú Bystricu
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Zápas proti Považskej Bystrici začali lepšie domáci hokejisti. Diváci sa z prvého gólu radovali v 11. minúte, keď brankára hostí prekonal Laššo (1:0). Jednalo sa zároveň o prvý presný zásah tohoto hráča v prebiehajúcej sezóne.

„Ďalší gól padol až v druhej tretine z hokejky Hrudíka, ktorý zvýšil na 2:0. Náš gólový náskok navýšil Slávik za asistencie Olejníka a Kubeka v 31. minúte,“ informuje klub HC Topoľčany na svojom webe.

Hostia však zbrane nezložili. Šesť sekúnd pred koncom druhej tretiny využili presilovú hru o doch hráčov (3:1).

„Posledné dejstvo nastúpili hostia v úplne inej forme. Jednoznačne nabrali sebavedomie a to sa začalo prejavovať v mimoriadne akčnej hre,“ informuje klub z Topoľčian. Hostia ešte korigovali nepriaznivý stav v samom závere, keď na konečných 3:2 pohľadom domácich upravil Šefčík.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – HK'95 Považská Bystrica 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 11. Laššo (Podstavek, Pekarčík), 27. Hrudík (Laššo, Pekarčík), 31. Slávik (Olejník, Kubek) – 40. Zlocha (Ligas, Drevenák), 60.Šefčík (Drevenák, Ligas)

HC TOPOĽČANY: Komžík – Ďurčo, Španko, Kováčik, Hřebíček, Hrudík, Bystričan, Bulák – Gergel, Laššo, Pekarčík – Olejník, Tomčák, Kluka – Uhnák, Lantoš, Podstavek – Špankovič, Kubek, Slávik

HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA: Lamper – Šefčík, Knudsen, Božík, Niník, Saboš, Augustín, Rufati – Dmitriev, Zlocha, Cíger – Ligas, Pšurný, Drevenák – Mokrohájsky, Švantner, Németh – Krieger, Turan

Zdroj: Facebook