Katarína Jankeje Rôzne

Známa kaderníčka z Topoľčian prezradila: Takéto požiadavky majú topoľčianske nevesty!

Cez šikovné ruky kaderníčky Moniky Chudej prešli už desiatky zákazníčok. My sme boli ale zvedaví, ako je to v súčasnosti so svadobnými účesmi. Líšia sa požiadavky topoľčianskych neviest oproti minulým rokom?

Ilustračný obrázok k článku Známa kaderníčka z Topoľčian  prezradila: Takéto požiadavky majú topoľčianske nevesty!
Zdroj: Dnes24.sk

Monika Chudá pracuje ako kaderníčka v Topoľčanoch už takmer päť rokov. Za svoju niekoľkoročnú prax učesala, ostrihala či upravila už mnoho žien. My sme však boli zvedaví, ako je to s nevestami. Aký účes je trendy tento rok a aký postup je vlastne pri zrode často náročného svadobného účesu?

Aký je postup pri svadobných účesoch?

V prvom rade by mala nevestička mať vlásky umyté a zregenerované. Závisí od typu vlasu, či má klientka jemné alebo husté. Ak je vlas jemný, používam rôzne vlasové výplne a príčesky, samozrejme ak je to potrebné pri danom zvolenom účese.

Na čo je dobré prihliadať pri tomto type účesov?

Vždy prihliadam, aby účes typovo pasoval k danej tvarí. Ak si klientka vyberie ležérne lokne, vlásky si predpripravím žehličkou, po celej hlave zafixujem lakom a opracujem každú lokňu. Na základe typu tvare volím, či je potrebné zúžiť jednotlivé partie, prípadne rozšíriť a vyvýšiť. Jednotlivé lokne pripevním vlasenkami, pričom vznikne účes, ktorý napokon ozdobím šperkom alebo kvetom.

Je potrebná skúška?

Áno, je. Skúška je pre nevestu veľmi potrebná. V svadobný deň už vieme, čo chceme a ja viem, ako pracovať v deň D.

Aké svadobné účesy sú momentálne v kurze?

Momentálne sú v kurze zapletené ležérne copy, voľné padajúce vlny, účesy s kvetmi a kvetovými čelenkami. Stále sa nosia drdolčeky, pôvabne sú stále kučery. Dnešná účesová tvorba je oproti minulosti iná v tom, že účesy sú oveľa detailnejšie prepracované v porovnaní s rokmi dozadu.

Stalo sa Vám, že klientka zmenila názor v deň svadby? Čo potom?

Nespomínam si na takú situáciu, názory mojich klientok sa kompletne v svadobný deň nemenili. Ak, tak len v rámci jednotlivých partií, ktoré sme trochu upravili. Vždy je čo vylepšiť, v tomto ohľade sa rada prispôsobím klientke.

Aké najzaujímavejšie typy účesov ste na svadbu vytvárali?

Úprimne, ťažko odpovedať. Každý jeden účes je svojím spôsobom zaujímavý, každý z nich má niečo do seba (smiech).

Môže vás zaujímať:

ROZHOVOR s topoľčianskou odborníčkou: Dagmar Galbavá prezradila trendy a tajomstvá svadobného líčenia!

Foto: Monika Chudá

Výtvory kaderníčky Moniky Chudej
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie