Katarína Jankeje Kultúra

Fotograf Marián Latka v Topoľčanoch predstaví svoje spomienky: 15 rokov na unikátnych záberoch

V priestoroch Tríbečského osvetového strediska sa chystá zaujímavé podujatie. 15 rokov zachytených na fotografiách príde predstaviť známy Marián Latka.

Ilustračný obrázok k článku Fotograf Marián Latka v Topoľčanoch predstaví svoje spomienky: 15 rokov na unikátnych záberoch
Zdroj: TASR

Jeden z najznámejších amatérskych fotografov v našom regióne opäť v Topoľčanoch predstaví unikátnu zbierku záberov v rámci pripravovanej výstavy Marián Latka: Spomienky 1980 –1995.

Výstavu fotografií odštartuje slávnostná vernisáž, ktorá prebehne v priestoroch výstavnej siene Tríbečského osvetového strediska v piatok 4. septembra so začiatkom o 16.15 hod. popoludní. Možnosť prezrieť si zachytené spomienky budete mať až do 30. septembra denne do 15. 00 hod.

Marián Latka fotografuje už desiatky rokov. Aj napriek tomu, že sa zachycovaniu reality venuje na amatérskej úrovni, si jeho snímky ľudia mohli pozrieť vo viacerých kútoch Slovenska, ale aj v zahraničí, napríklad v Maďarsku či Nemecku. V jeho zbierke sa dajú nájsť okamihy zo svadieb, rodinných osláv, rôzne športové zábery, ale i známe osobnosti ako Karel Gott či Alexander Dubček, za ktoré získal viacero ocenení.

Čítajte aj:

Tradičný Bošiansky jarmok: Kedy sa uskutoční a čo všetko nás čaká?

FOTO: Uhádnete, akou budovou v Topoľčanoch sa inšpirovala umelkyňa pri tvorbe 12-metrovej maľby?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie