Katarína Jankeje Kultúra

Komédia plná slovenských hviezd zavíta do Topoľčian: Tešte sa na Mariána Miezgu či Lukáša Latináka!

Za divadlom nemusíte cestovať ďaleko. V septembri nás v Topoľčanoch totiž čaká humorné predstavenie Čudné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho, plné slovenských hviezd.

Ilustračný obrázok k článku Komédia plná slovenských hviezd zavíta do Topoľčian: Tešte sa na Mariána Miezgu či Lukáša Latináka!
Zdroj: TASR

V Topoľčanoch si čoskoro vychutnáme divadelnú chuťovku. Mesto si pre nás pripravilo najslávnejšiu hru spoluzakladateľa, kmeňového autora a režiséra pražského Činoherného klubu Ladislava Smočeka – Čudné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho. Príbeh patriaci od vzniku divadla k erbovým klenotom repertoáru klubu, zachytáva „ľudomila, ktorý sa takmer stane niekoľkonásobným vrahom.“

„Hru mnohokrát inscenovali, preložili do trinástich jazykov a dodnes je predmetom záujmu divadelníkov ako osvedčený „klasický titul“. Patrí k najprekladanejším a najviac uvádzaným českým hrám a Smoček ňou vniesol do českého literárneho prostredia úplne nový typ postavy,“ uvádza sa v oficiálnej pozvánke.

Vďaka komédií do Topoľčian zavítajú herecké hviezdy ako Marián Miezga, Lukáš Latinák, Juraj Kemka či Zuzana Konečná. Adaptácia hry Divadla Astorka sa uskutoční v priestoroch Spoločenského domu vo štvrtok 17. septembra so začiatkom o 19.00 hodine. Predpredaj vstupeniek je zabezpečený na pokladni topoľčianskeho ki­na.

Čítajte aj:

Fotograf Marián Latka v Topoľčanoch predstaví svoje spomienky: 15 rokov na unikátnych záberoch

FOTO: Uhádnete, akou budovou v Topoľčanoch sa inšpirovala umelkyňa pri tvorbe 12-metrovej maľby?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie